неділя, 11 грудня 2016 р.

Тиждень права
Засідання літературної вітальні "Літературні зустрічі".
  
9 грудня з  користувачами - юнацтвом  сільської бібліотеки  було проведено диспут «Закон - понад усе». 
Правові знання потрібні всім і завжди, в тому числі і повсякденному житті. І завдання кожного – дотримуватися своїх прав і обов’язків, не порушуючи прав і законних інтересів оточуючих людей.Для  користувачів бібліотеки була  показана мультимедійна презентація "Закон понад усе".
Взяли участь: Обушак С., Хільченко В., Лебеденко В.

Для дітей проведена гра "Мікрофон" - "Діти та їхні права".  Гра «Мікрофон» надала можливість кожному  сказати щось швидко, про права дитини, по черзі відповідаючи на запитання та висловлюючи свою думку чи позицію.
Взяли участь: Проценко А., Криворіг Д., Неізвестнова А.

Для учнів середніх класів проведена морально - правова година "У злагоді з законом і совістю", де розглянули права та обов'язки дітей, їх ставлення до людей старшого та похилого віку. Взяли участь: Пустовий К., Левицький В., Майборода І., Рябов Д, Боцман В., Шаповалова С.

Засідання літературної вітальні "Літературні зустрічі".
14 жовтня - день українського козацтва . Бібліотекар бібліотеки-філії провела диспут  «Козацька слава України» для юних патріотів, учнів середнії класів.

Під час заходу школярі ознайомилися із традиціями, звичаями українського козацтва та військовими традиціями і звитягами захисників України сьогодні. Дітлахи із задоволенням переглянули книги, які були презентовані на книжковій поличці «Вони захищають Батьківщину» з цікавими ілюстраціями. З натхненням читали вірші про тих хто мужньо боронив українську землю. Для того, щоб закріпити знання, присутнім запропонували взяти участь у вікторині.
Присутні: Рябов Д., Майборода І., Боцман В., Пустовий К., Шаповалова С.

Сільська бібліотека разом зі школою провели годину вшанування "Вклонімось подвигу солдата".
На урочистій лінійці в школі учні вшанували пам'ять загиблого земляка героя АТО Габінета Олега. На заході були присутні воїни АТО Руденко М., Дуплеца О., Портян О. Вони розповідали про те, як вони боролися за незалежну вільну Україну, поклали квіти до меморіальної дошки загиблого героя Габінета О.


Надходження нової літератури до бібліотеки – це маленьке свято для шанувальників книги. Нова книга приємна на дотик, таємнича за змістом, вона манить, зачаровує.

Так в Сасівській сільській бібліотеці був проведений День Нової Книги. Для користувачів бібліотеки був складений інформаційний бюлетень «Нові надходження до бібліотеки» та були презентовані книжкові виставки, на яких представлена як художня, так галузева література. Для дорослих користувачів – відбулася презентація виставки «Дивосвіт нової книги», а для молодших – бібліо-кіоск «Цікавинки – новинки». 
Присутні: Левицький В., омін Б.. Левицька Н., Рябова Д., Пустовий К., Майборода О. 
В сільській біблотеці проведена година скорботи "Запали свічку скорботи" з учнями 7-го класу. Присутні: Бицюра А., Невдаха Д., Пустова І., Пустовий К. Бібліотекар ознайомила дітей з цими жахливими подіями. Переглянули фільм "Голод 33". Минуло 80 років з часу однієї з найжахливіших трагедій в історії українського народу — Голодомору 1932-1933 рр., який поглинув мільйони життів. Йдеться про масовий штучний голод на території Української РСР (окрім семи західних областей, Криму і Південної Бесарабії, які тоді не входили до УРСР) та Кубані, більшість населення якої становили українці. Його супроводжували насильницька колективізація сільського господарства, «розкуркулення» селян, грабіжницька хлібозаготівельна компанія, конфіскація майна, штрафи, насаджування грошових і продуктових повинностей, масовий терор на селі.
Винищення голодом — це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, це карально-репресивна акція, яка була спрямована на упокорення українських селян. удушення їх життєвої віри. Селянство одночасно обезголовлювалось: знищувалась вільнодумна інтелігенція.
Жертвами голодомору 30-х рр. в Україні, за підрахунками українських та зарубіжних дослідників трагедії, стали від 6 до 8 млн людей. Голодомор зруйнував українське село, яке зберігало традиції великої родини. А це означає, що було зруйновано потенціал дітонародження, що в майбутньому призвело до зменшення кількості населення і до сьогоднішньої ситуації, коли в Україні смертність перевищує народжуваність. Запалили свічку скорботи.

Перше грудня - Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом. Наразі ситуація зі СНІДом в Україні невтішна. Якщо сьогодні кожен із нас не стане на захист себе і людства від страшної загрози, то завтра ВІЛ-інфікованих буде удвічі більше.
 Відверта розмова в сільській  бібліотеці була проведена з метою ознайомити присутніх  зі шляхами зараження, профілактики, захисту від СНІДу, уміння контролювати свої вчинки і розвивати почуття відповідальності за своє здоров'я та здоров'я довколишніх. 
Учасники заходу - студенти: Обушак С., Лебеденко В., Хільченк В., Хоміч В., Богдан К.
2016 рік - рік Чорнобиля. 17.12.16 проведений діалог "Чорнобиль: загублений світ" з категорією масовий користувач. Присутні: Гаморя О., Галас В., Мельник С., Шаповалова Т. активно обговорювали цю жахливу трагедію. 
У ніч із 25 на 26 квітня 1986 року о 1 год.  23 хв. 40 сек., коли всі спали безтурботним сном, над 4-м реактором Чорнобильської атомної електростанції несподівано нічну темряву розірвало велетенське полум'я. Розпочався новий відлік українського часу. Болісний. Гіркий. Печальний...          Кожного року, 26 квітня, жахливі спогади очевидців, моторошні відеорепортажі, нові документальні стрічки і так… 30 років ми привертаємо увагу як української, так і світової громадськості до страждань людей, які зазнали і продовжують зазнавати впливу радіації. 

Засідання літературної вітальні "Літературні зустрічі".
До Дня української писемності та мови 9 листопада бібліотекар сільської бібліотеки  провела для учнів середніх класів годину ріднї мови  під назвою "І сонцем слово засіяло".

   Бібліотекар пояснювала учням, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, розширювала знання про красу і багатство української мови. Також присутні ознайомились з українськими обрядами і звичаями.
  Бібліотекар зауважила, що наше завдання - пильно берегти й збагачувати рідну мову, вивчати її з ранніх літ.
Активну участь взяли: Боцман В., Шаповалова С., Майборода І., Рябов Д., Пустовий К., Пустова І. 
До 100-річчя від народження І.П.Багряного з категорією юнацтво проведений огляд літератури "І.Багряний - політичний діяч і письменник". Був обговорений роман "Тигролови". 
Перебуваючи на окупованій німцями Західній Україні, переховуючись деякий час від Гестапівців у Моршині, Іван Багрянийнаписав твір за 14 днів. В основу роману поклав власний гіркий притайожний випадок:

"Мені не треба було нічого вигадувати. Життя товпилося в моїй душі і виривалося, як Ніагара. Країну, про яку я писав, я любив, як свою другу батьківщину, хоч і потрапив у неї невільником...
Я не просто писав, я - жив! І упивався тим життям, повтореним з такою страшною силою, що перевищує силу реальності на багато разів."
 
Твір був вперше надрукований 1944 року у львівському журналі «Вечірня година» у скороченому вигляді під назвою «Звіролови».
До 85- річчя народження Г.М.Тютюнника для старших і середніх класів проведена інформаційна година "А щирості йому позичати не довелось". Важкі умови дитинства стали основою багатьох тем та сюжетів майбутніх творів. На формування світосприймання вплинули рання втрата батька, життя вдалині від матері, завдані війною моральні й матеріальні втрати . Учні обговорювали його твір "Климко", зачитували уривки. Активні учасники: Мельник В., Ряжко І., Бицюра А., Невдаха Д., Хільченко А., Удовіченко Д. 
В Сасівській сільській бібліотеці проведено для учнів середніх класів усний журнал "Йдемо Франковими стежками". Бібліотекар учнів ознайомила з біографією, життям і творчістю письменника. Діти приймали актвну участь в обговоренні творів і віршів І.Франка. Активні учасники: Кузніцова А., Хільченко А., Обушак А., Спірін А. 
З учнями середніх і старших класів проведений диспут "Приземлення" Михайла Грушевського. На заході обговорили життя і діяльність М. Грушевського, доля його склалася так, що народився і відійшов у вічність за межами Батьківщини. Але повертатися в Україну йому довелося багато разів. У 1934 році мертвий Грушевський повертається з Кисловодська, щоб навічно упокоїтися на Байковому цвинтарі у Києві. На заході взяли участь 6 учнів: Мороз Г., Пустова І., Ряжко І., Блощенко Д., Спірін А., Невдаха Д.